Pełnienie usługi nadzoru inwestorskiego na zadaniu określonym w dokumentacji projektowej na: „Budowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 664 od km 51+120 do km 62+516,98 wraz z drogowymi obiektami inżynierskimi i niezbędną infrastrukturą techniczną na odcinku Lipsk – Granica Państwa”.
INFORMACJA O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY
Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku z siedzibą przy ul. Elewatorskiej 6 informuje, że postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na: Pełnienie usługi nadzoru na zadaniu określonym w dokumentacji projektowej na: „Budowę i rozbudowę drogi wojewódzkiej Nr 664 od km 51+120 do km 62+516,98 wraz z drogowymi obiektami inżynierskimi i niezbędną infrastrukturą techniczną na odcinku Lipsk – Granica Państwa.”, zakończone zostało wyborem oferty Projektowanie i Nadzory Renata Stankiewicz, ul. Ełcka 23, 16-400 Suwałki.
Wybrano ofertę z największą liczbą punktów, spełniającą warunki określone w Specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
W postępowaniu przetargowym wzięły udział następujące firmy:
- Projektowanie i Nadzory Renata Stankiewicz, Ełcka 23, 16-400 Suwałki – oferta uzyskała w kryterium: Cena – 60,00 pkt., Doświadczenie Kierownika Zespołu Nadzoru – Inspektora Nadzoru robót drogowych - 40,00pkt., razem – 100,00 pkt.
- MGGP S.A., Kaczkowskiego 6, 33-100 Tarnów – oferta uzyskała w kryterium: Cena – 44,24 pkt., Doświadczenie Kierownika Zespołu Nadzoru – Inspektora Nadzoru robót drogowych - 40,00pkt., razem – 84,24 pkt.
- Konsorcjum firm: PROKOM Construction Sp. z o.o., Reymonta 30/1, 41-200 Sosnowiec – Lider konsorcjum, Albedor Sp. z o.o., ul. Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa – Partner konsorcjum – oferta uzyskała w kryterium: Cena – 28,98 pkt., Doświadczenie Kierownika Zespołu Nadzoru – Inspektora Nadzoru robót drogowych - 40,00pkt., razem – 68,98 pkt.
- Konsorcjum firm: JM-PROJEKT Jarosław Malinowski, Klonowa 5, 16-300 Augustów – Lider konsorcjum, IDM INWESTYCJE Sp. z o.o., Al. F. Chopina 59/2, 87-800 Włocławek – Partner konsorcjum – oferta uzyskała w kryterium: Cena – 48,88 pkt., Doświadczenie Kierownika Zespołu Nadzoru – Inspektora Nadzoru robót drogowych - 40,00pkt., razem – 88,88 pkt.
- BAUMARK Sp. z o.o., ul. Świętojańska 106, 07-202 Wyszków – oferta odrzucona.
Białystok, 30.07.2019 r.
Zbiorcze zestawienie ofert
kwota jaką dysponuje Zamawiający: 908 622,55 zł z możliwością pozyskania dodatkowych środków
Numer oferty |
Nazwa (firma) i adres wykonawcy |
Cena zł. (brutto) |
Doświadczenie Kierownika Zespołu Nadzoru - Inspektora nadzoru robót drogowych |
01 |
Projektowanie i Nadzory Renata Stankiewicz |
630 363,93 |
2 zadania |
02 |
MGGP S.A. ul. Kaczkowskiego 6 33-100 Tarnów |
854 850,00 |
2 zadania |
03 |
Konsorcjum firm: PROKOM Construction Sp. z o. o. – Lider konsorcjum ul. Reymonta 30/1 Albedor Sp. z o. o. – Partner konsorcjum |
1 305 030,00 |
2 zadania |
04 |
Konsorcjum firm: JM-PROJEKT Jarosław Malinowski – Lider konsorcjum ul. Klonowa 5 IDM INWESTYCJE Sp. z o.o. – Partner konsorcjum Al. F. Chopina 59/2 |
773 780,70 |
2 zadania |
05 |
BAUMARK Sp. z o.o. |
1 143 900,00 |
2 zadania |
Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia przekazuje oświadczenie o przynależności do grupy kapitałowej Zamawiającemu w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia składa je każdy z członków Konsorcjum lub wspólników spółki cywilnej.
Białystok, 25.06.2019 r.
ODPOWIEDŹ NA ZAPYTANIE
Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku w związku z zapytaniem potencjalnego Wykonawcy w sprawie przetargu nieograniczonego na Pełnienie usługi nadzoru inwestorskiego na zadaniu określonym w dokumentacji projektowej na: „Budowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 664 od km 51+120 do km 62+516,98 wraz z drogowymi obiektami inżynierskimi i niezbędną infrastrukturą techniczną na odcinku Lipsk – Granica Państwa”, wyjaśnia co następuje:
Pytanie 1:
Z uwagi na przypadające dni wolne w tygodniu poprzedzającym termin składania ofert, zwracamy się z prośbą o przełożenie w/wym. terminu na dzień 28.06.2019 r.
Powyższe motywujemy koniecznością skompletowania wszystkich dokumentów formalnych, w tym podpisów osób upoważnionych do reprezentacji, co z naszej strony jest niemożliwe do wykonania w wyznaczonym terminie.
W związku z powyższym prosimy o zmianą jak wyżej.
Odpowiedź 1:
Zamawiający nie przewiduje zmiany terminu składania ofert.
Białystok, 18.06.2019 r.
ODPOWIEDŹ NA ZAPYTANIA
Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku w związku z zapytaniem potencjalnych Wykonawców w sprawie przetargu nieograniczonego na Pełnienie usługi nadzoru inwestorskiego na zadaniu określonym w dokumentacji projektowej na: „Budowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 664 od km 51+120 do km 62+516,98 wraz z drogowymi obiektami inżynierskimi i niezbędną infrastrukturą techniczną na odcinku Lipsk – Granica Państwa”, wyjaśnia co następuje:
ZESTAW I:
Pytanie 1:
W związku z postawionym warunkiem udziału w postępowaniu określonym w rozdziale V pkt 2 ppkt 3 zdolność techniczna i zawodowa, w zakresie posiadanego doświadczenia zawodowego wykonawcy, zwracamy się o rozważenie zmiany postawionego warunku i dopuszczenie, zamiast wskazanych ostatnich 3 lat, legitymowania się usługą wykonaną w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert
Odpowiedź 1:
Zamawiający podtrzymuje zapisy zawarte w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
ZESTAW II:
Pytanie 1:
SIWZ pkt. III OPZ pkt 4.1.6 Co należy przewidzieć jako wyposażenie „dodatkowego stanowiska pracy dla przedstawiciela Zamawiającego”? (biurko, komputer z dostępem do internetu, drukarka itp.?)
Odpowiedź 1:
Jako wyposażenie należy przewidzieć niezbędne minimum do prawidłowej realizacji zadania.
Pytanie 2:
SIWZ pkt. III OPZ pkt 4.1.9 Kto będzie przekazywał Zamawiającemu materiały pochodzące z rozbiórki (Wykonawca czy Nadzór)?
Odpowiedź 2:
Usługa nadzoru zgodnie z SIWZ pkt. III OPZ pkt 4.1.9 obejmuje nadzór nad wykonaniem rozbiórek wszystkich ogrodzeń oraz obiektów przeznaczonych do rozbiórki przez Wykonawcę Robót oraz nadzór nad przekazaniem do RDW Sokółka materiałów z rozbiórek.
Pytanie 3:
SIWZ pkt. III OPZ pkt 4.1.10 Kto określi potrzebę zatrudnienia dodatkowego inspektora nadzoru? Jakie czynniki muszą zaistnieć aby taka potrzeba została określona?
Odpowiedź 3:
Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ pkt. III OPZ pkt 4.1.10 „Wykonawca niniejszego zamówienia zagwarantuje w przypadku zaistnienia konieczności zapewnienie dodatkowego inspektora nadzoru przez osoby niewykazane w wykazie osób odpowiedzialnych, które będą potrzebne do prawidłowej realizacji zadania”.
Pytanie 4:
SIWZ pkt. III OPZ Pkt 4.2.3 „klasyfikacja ważności dokumentów” W przypadku stwierdzenia dwuznaczności (rozbieżności) w dokumentach Zamawiający „udzieli wyjaśnień”. Czy wyjaśnienie ważności dwóch dokumentów udzielone przez Zamawiającego będzie wiążące przez cały okres realizacji robót dla analogicznych okoliczności ?
Odpowiedź 4:
Każdorazowo znalezione dwuznaczności lub rozbieżności między dokumentami należy przedstawić Zamawiającemu w celu udzielenia przez Zamawiającego niezbędnych wyjaśnień lub wydania Wykonawcy robót, usługi konieczne polecenia.
Pytanie nr 5
SIWZ pkt. III OPZ Pkt 4.3.1.2 Określa działania Nadzoru w „przypadku odkrycia zabytku” Czy Zamawiający przewiduje konieczność (w związku z zapisami pkt 4.1.10) zatrudnienia dodatkowego personelu archeologicznego ?
Odpowiedź 5:
Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ pkt. III OPZ pkt 4.3.1.2 „Wykonawca niniejszego zamówienia zagwarantuje w przypadku zaistnienia konieczności zapewnienie dodatkowego inspektora nadzoru przez osoby niewykazane w wykazie osób odpowiedzialnych, które będą potrzebne do prawidłowej realizacji zadania”.
Pytanie nr 6
W związku z zapisami SIWZ dla zadania „Budowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 664 od km 51+120 do km 62+516,98 wraz z drogowymi obiektami inżynierskimi i niezbędną infrastrukturą techniczną na odcinku Lipsk – Granica Państwa” pkt. 7 ppkt 12 o brzmieniu „Wykonawca zobowiązany jest zawiadomić pisemnie Zamawiającego o roszczeniach w ciągu 14 dni od powzięcia informacji o zaistnieniu okoliczności powstania roszczeń. Zgłoszenie roszczeń powinno być udokumentowane i zaopiniowane przez Zespół Nadzoru Inwestorskiego. W przypadku zgłoszenia późniejszego, roszczenia nie będą uznane.” ze względu na bardzo krótki okres w którym Zespół Nadzoru ma wydać opinię nt. roszczenia zwracamy się o uwzględnia w zapisach SIWZ dla zadania „Pełnienie usługi nadzoru inwestorskiego na zadaniu określonym w dokumentacji projektowej na: „Budowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 664 od km 51+120 do km 62+516,98 wraz z drogowymi obiektami inżynierskimi i niezbędną infrastrukturą techniczną na odcinku Lipsk – Granica Państwa” konieczność obligatoryjnego zapewnienia oddzielnego specjalisty ds. roszczeń.
Odpowiedź 6:
Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ „Wykonawca niniejszego zamówienia zagwarantuje w przypadku zaistnienia konieczności zapewnienie dodatkowego inspektora nadzoru przez osoby niewykazane w wykazie osób odpowiedzialnych, które będą potrzebne do prawidłowej realizacji zadania”.Cena ryczałtowa powinna obejmować skład oraz ilość personelu niezbędnego do prawidłowej realizacji zadania.
Pytanie 6:
Zwracamy się o uwzględnienie w zapisach SIWZ konieczności zapewnienia specjalisty ds. rozliczeń.
Odpowiedź 6:
Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ „Wykonawca niniejszego zamówienia zagwarantuje w przypadku zaistnienia konieczności zapewnienie dodatkowego inspektora nadzoru przez osoby niewykazane w wykazie osób odpowiedzialnych, które będą potrzebne do prawidłowej realizacji zadania”. Cena ryczałtowa powinna obejmować skład oraz ilość personelu niezbędnego do prawidłowej realizacji zadania.
Pytanie 7:
Zwracamy się o uwzględnienie w zapisach SIWZ konieczności zapewnienia inspektora nadzoru robót telekomunikacyjnych.
Odpowiedź 7:
Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ „Wykonawca niniejszego zamówienia zagwarantuje w przypadku zaistnienia konieczności zapewnienie dodatkowego inspektora nadzoru przez osoby niewykazane w wykazie osób odpowiedzialnych, które będą potrzebne do prawidłowej realizacji zadania”. Cena ryczałtowa powinna obejmować skład oraz ilość personelu niezbędnego do prawidłowej realizacji zadania.
Pytanie 8:
Zwracamy się o uwzględnienie w zapisach SIWZ konieczności zapewnienia inspektora nadzoru robót elektroenergetycznych.
Odpowiedź 8:
Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ „Wykonawca niniejszego zamówienia zagwarantuje w przypadku zaistnienia konieczności zapewnienie dodatkowego inspektora nadzoru przez osoby niewykazane w wykazie osób odpowiedzialnych, które będą potrzebne do prawidłowej realizacji zadania”. Cena ryczałtowa powinna obejmować skład oraz ilość personelu niezbędnego do prawidłowej realizacji zadania.
Pytanie 9:
Zwracamy się o uwzględnienie w zapisach SIWZ konieczności zapewnienia archeologa który będzie nadzorował ewentualne prace archeologiczne.
Odpowiedź 9:
Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ „Wykonawca niniejszego zamówienia zagwarantuje w przypadku zaistnienia konieczności zapewnienie dodatkowego inspektora nadzoru przez osoby niewykazane w wykazie osób odpowiedzialnych, które będą potrzebne do prawidłowej realizacji zadania”. Cena ryczałtowa powinna obejmować skład oraz ilość personelu niezbędnego do prawidłowej realizacji zadania.
Pytanie 10:
Zgodnie z SIWZ pkt. III OPZ pkt. 4 p.pkt 4.1.6 Wykonawca w ramach umowy ma zapewnić biuro nadzoru na terenie budowy. Teren budowy zostanie przekazany Wykonawcy robót, a więc uzyskanie prawa do lokalizacji biura na terenie budowy w praktyce może być niemożliwe do zrealizowania oraz stanowić utrudnienie w prowadzeniu robót budowlanych przez Wykonawcę robót. Zwracamy się o potwierdzenie, iż Biuro Zespołu Nadzoru może być zlokalizowane poza teren budowy w rozsądnej odległość od budowy z uwzględnieniem uwarunkowań lokalowych występujących w sąsiedztwie inwestycji.
Odpowiedź 10:
Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ pkt. III OPZ pkt. 4 p.pkt 4.1.6. Wykonawca Nadzoru Inwestorskiego będzie mógł wnioskować o inną lokalizację biura nadzoru.
Pytanie 11:
W SIWZ pkt. III OPZ pkt. 4.8.2 znajduje się zapis „Wykonawca niniejszego zamówienia sporządza protokoły z rad budowy i przekazuje je Zamawiającemu w terminie 3 dni od rady.”. Zwracamy się o potwierdzenie, iż 3 dni od rady oznacza 3 dni robocze.
Odpowiedź 11:
Zamawiający potwierdza, iż sporządzony protokół z rady budowy Zespół Nadzoru Inwestorskiego przedłoży w terminie 3 dni roboczych.
Pytanie 12:
SIWZ pkt. III OPZ pkt. 4.5.1.3 cytując „dokonywanie 30% i odbioru technicznego wykonanych robót”. Zwracamy się o doprecyzowanie co Zamawiający rozumiem przez „dokonywanie 30%”. Jeśli Zamawiający miał na myśli dokonanie 30 % pomiarów geodezyjnych w terenie to zwracamy się o uwzględnienie w SIWZ konieczności zapewnienia zespołu geodezyjnego, który będzie wykonywał i opracowywał pomiary.
Odpowiedź 12:
Zamawiający miał na myśli dokonanie 30 % pomiarów geodezyjnych w terenie. Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ „Wykonawca niniejszego zamówienia zagwarantuje w przypadku zaistnienia konieczności zapewnienie dodatkowego inspektora nadzoru przez osoby niewykazane w wykazie osób odpowiedzialnych, które będą potrzebne do prawidłowej realizacji zadania”. W cenie ryczałtowej należy ująć skład oraz ilość personelu niezbędnego do prawidłowej realizacji zadania.
Pytanie 13:
Zwracamy się o dostosowanie zapisów wzoru umowy §13 ust. 1 do zapisów wzoru umowy z Wykonawcą robót.
Odpowiedź 13:
Zamawiający podtrzymuje zapisy wzoru umowy.
Pytanie 14:
Zwracamy się o zmianę zapisów umowy §15 ustęp 5 z:
5) „za każdą nieobecność na radach budowy – jakiejkolwiek z osób wchodzących w skład Zespołu Nadzoru Inwestorskiego, w wysokości 1 000 zł za każdą nieobecność.”
na:
5) „za każdą nieusprawiedliwioną nieobecność na radach budowy – jakiejkolwiek z osób wchodzących w skład Zespołu Nadzoru Inwestorskiego, w wysokości 1 000 zł za każdą nieobecność. Za nieusprawiedliwioną nieobecność uznaje się nieobecność wynikającą z umyślnego działania osób wchodzących w skład Zespołu Nadzoru Inwestorskiego”.
Zapis w obecnej formie powoduje, iż Wykonawca ma w ryzyku przewidzieć okoliczności losowe, które z natury rzeczy są nie do przewidzenia np. zatory drogowe, zawieje i zamiecie śnieżne, inne kataklizmy i okoliczności nieprzewidziane, które mogą uniemożliwić dotarcie na Radę któregokolwiek z członków Zespołu Nadzoru.
Odpowiedź 14:
Zamawiający podtrzymuje zapisy wzoru umowy.
Pytanie 15:
Zwracamy się o uwzględnienie w zapisach SIWZ konieczności zapewnienia inspektora nadzoru robót sanitarnych.
Odpowiedź 15:
Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ „Wykonawca niniejszego zamówienia zagwarantuje w przypadku zaistnienia konieczności zapewnienie dodatkowego inspektora nadzoru przez osoby niewykazane w wykazie osób odpowiedzialnych, które będą potrzebne do prawidłowej realizacji zadania”. W cenie ryczałtowej należy ująć skład oraz ilość personelu niezbędnego do prawidłowej realizacji zadania.
Białystok, 07.06.2019 r.
ZMIANA SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA
Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku dokonuje zmiany Specyfikacji istotnych warunków zamówienia na: Pełnienie usługi nadzoru inwestorskiego na zadaniu określonym w dokumentacji projektowej na: „Budowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 664 od km 51+120 do km 62+516,98 wraz z drogowymi obiektami inżynierskimi i niezbędną infrastrukturą techniczną na odcinku Lipsk – Granica Państwa”, tj.:
I. w SIWZ – Istotne warunki zamówienia:
- Rozdział IV. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA, ust. 4 otrzymuje brzmienie:
„4. Wykonawca niniejszego zamówienia wykonuje usługi przez okres trwania robót budowlanych wraz z odbiorami i okresem gwarancyjnym wynoszącym 7 lat od daty odbioru technicznego końcowego robót budowlanych.”
II. We wzorze umowy:
- w § 3 Terminy realizacji zamówienia, ust. 3 otrzymuje brzmienie:
„3. Okres gwarancyjny dla usługi wynosi 7 lat od daty odbioru technicznego końcowego. W przypadku wydłużenia okresu gwarancji dla robót budowlanych, nad którymi będzie pełniona usługa nadzoru inwestorskiego, wydłużeniu o odpowiedni okres ulega także okres pełnienia nadzoru inwestorskiego.”
- w § 5 Zabezpieczenie należytego wykonania umowy, ust. 3 otrzymuje brzmienie:
„3. Zwrot pozostałej części zabezpieczenia w wysokości 30 % nastąpi w terminie nie później niż w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady, wynoszącym 7 lat.”
- w § 12 Sprawozdawczość, ust. 2 otrzymuje brzmienie:
„2. Dokumentacja, o której mowa wyżej powinna być przechowywana przez okres gwarancyjny dla robót budowlanych, nad którymi pełniony będzie nadzór i który wynosi
7 lat od daty odbioru technicznego końcowego wykonawcy robót.”
Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia oraz wzór umowy po zmianie z dnia 28.05.2019 r. dostępne do pobrania poniżej w Załączniku.
Zmiany zostały naniesione czcionką koloru czerwonego.
Białystok, 28.05.2019 r.
ODPOWIEDŹ NA ZAPYTANIE
Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku w związku z zapytaniem potencjalnego Wykonawcy w sprawie przetargu nieograniczonego na Pełnienie usługi nadzoru inwestorskiego na zadaniu określonym w dokumentacji projektowej na: „Budowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 664 od km 51+120 do km 62+516,98 wraz z drogowymi obiektami inżynierskimi i niezbędną infrastrukturą techniczną na odcinku Lipsk – Granica Państwa”, wyjaśnia co następuje:
Pytanie 1:
Zgodnie z SIWZ V. 2.4 dokument 08 Wykaz osób § 13 wzoru umowy, zespół nadzoru inwestorskiego składać się ma z osób:
- Kierownik Zespołu Nadzoru Inspektor Nadzoru Robót Drogowych
- Inspektor Nadzoru na drogowych obiektach inżynierskich
- Geodeta
- Specjalista przyrodnik
a
Zgodnie z SIWZ III.2.3.b
Pełnienie usługi Nadzoru Inwestorskiego objęte zostaną m.in. następujące roboty:
- b) przebudowę i budowę:
- urządzeń obcych kolidujących z rozbudowywana drogą i obiektami inżynierskimi (branża teletechniczna i energetyczna),
dodatkowo dokumentacja projektowa zawiera:
B.3 Projekt kanału technologicznego
B.4 Projekt branży teletechnicznej
B.5 Projekt branży elektrycznej
D.3 Przedmiar robót – kanał technologiczny
D.4 Przedmiar robót – branża teletechniczna
D.5 Przedmiar robót – branża elektryczna
W związku z powyższym zwracamy się z pytaniem, czy Zamawiający sam zamierza prowadzić Nadzór Inwestorski w branżach teletechnicznej i elektrycznej? Jeżeli nie, to czy Wykonawca usługi Nadzoru Inwestorskiego musi przewidzieć wycenę nadzoru w branżach teletechnicznej i elektrycznej i w której pozycji formularza cenowego ma zawrzeć tą wycenę.
Odpowiedź 1:
Zgodnie z zapisami Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia I Opis przedmiotu Zamówienia pkt 4 Specyfikacja Działań Wykonawcy Nadzoru Inwestorskiego ppkt 4.1.10 „Wykonawca niniejszego zamówienia zagwarantuje w przypadku zaistnienia konieczności zapewnienie dodatkowego inspektora nadzoru przez osoby niewykazane w wykazie osób odpowiedzialnych, które będą potrzebne do prawidłowej realizacji zadania”. Koszt usługi pełnienia Nadzoru Inwestorskiego wszystkich branż, niezbędny do prawidłowej realizacji zadania należy ująć w cenie ryczałtowej.
Białystok, 22.05.2019 r.
Polska-Białystok: Nadzór nad robotami budowlanymi
2019/S 094-227522
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Dyrektywa 2014/24/UE
Sekcja I: Instytucja zamawiająca
ul. Elewatorska 6
Białystok
15-620
Polska
Osoba do kontaktów: Małgorzata Tomkiel
Tel.: +48 856767139
E-mail: przetargi@pzdw.wrotapodlasia.pl
Kod NUTS: PL84
Adresy internetowe:
Główny adres: http://bip.pzdw.wrotapodlasia.pl
Sekcja II: Przedmiot
Pełnienie usługi nadzoru inwestorskiego na zadaniu określonym w dokumentacji projektowej na: „Budowa i rozbudowa drogi woj. nr 664 od km 51+120 do km 62+516,98 ... na odcinku Lipsk – Granica Państwa”
Pełnienie usługi nadzoru inwestorskiego na zadaniu określonym w dokumentacji projektowej na: „Budowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 664 od km 51+120 do km 62+516,98 wraz z drogowymi obiektami inżynierskimi i niezbędną infrastrukturą techniczną na odcinku Lipsk – Granica Państwa”.
Droga wojewódzka nr 664 na odcinku Lipsk – Granica Państwa.
Pełnienie usługi nadzoru inwestorskiego na zadaniu określonym w dokumentacji projektowej na: „Budowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 664 od km 51+120 do km 62+516,98 wraz z drogowymi obiektami inżynierskimi i niezbędną infrastrukturą techniczną na odcinku Lipsk – Granica Państwa”.
Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym
Zamawiający nie określa szczególnych wymagań.
W tej sekcji zostały wpisane:
1. Zamawiający wykluczy z udziału w postępowaniu Wykonawcę w przypadkach określonych w art. 24 ust. 1 ustawy.
2. Zamawiający przewiduje wykluczenie Wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 pkt. 1 ustawy.
I. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, składanych przez Wykonawcę w postępowaniu na wezwanie Zamawiającego w celu potwierdzenia okoliczności o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp (spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteria selekcji):
1. W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji dotyczących sytuacji ekonomicznej lub finansowej zamawiający żąda następujących dokumentów:
potwierdzających, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną określona przez zamawiającego.
2. W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej zamawiający może żądać następujących dokumentów:
1) wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. (wg. wzoru przedstawionego przez Zamawiającego).
2) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia nie zbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. (wg. wzoru przedstawionego przez Zamawiającego).
II. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, składanych przez Wykonawcę w postępowaniu na wezwanie Zamawiającego w celu potwierdzenia okoliczności o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp (brak podstaw do wykluczenia):
W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu, należy przedłożyć dokumenty określone w §5 pkt 1), 4), 5), 6), 10) Rozporządzenia Ministra Rozwoju z 26.7.2016 w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
W zakresie spełnienia warunku wymagane jest wykazanie, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 200 000,00 PLN.
Określony w sekcji III.1.2).
1. Posiadanego doświadczenia zawodowego
W zakresie spełnienia warunku wymagane jest:
Wykazanie się wykonaniem w okresie ostatnich 3 lat, przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie: minimum 1 zadanie wykonane (zakończone), tj. doprowadzone przez Wykonawcę, co najmniej do podpisania protokołu odbioru robót lub równoważnego dokumentu, świadczącego o zakończeniu realizacji zamówienia, polegającego na pełnieniu nadzoru inwestorskiego na zadaniu związanym z budową/ rozbudową/ przebudową drogi publicznej (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2.3.1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie, Dz.U. z 1999 r., nr 43, poz. 430 z późn. zm.) klasy minimum Z o wartości robót minimum 10 000 000 PLN (brutto) wraz z załączeniem dowodów określających, czy nadzór ten został wykonany należycie.
2. Osób zdolnych do wykonania zamówienia
W zakresie spełnienia warunku wymagane jest wykazanie:
a) Kierownik Zespołu Nadzoru - Inspektor nadzoru robót drogowych,
b) Inspektor nadzoru na drogowych obiektach inżynierskich,
c) Geodeta,
d) nadzór przyrodniczy w postaci specjalisty przyrodnika.
Został określony w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty. Warunki realizacji umowy i ewentualnych zmian umowy określone zostały we wzorze umowy stanowiącym załącznik do SIWZ.
Sekcja IV: Procedura
Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie zamawiającego, tj.: w Podlaskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Białymstoku, ul. Elewatorska 6, sala konferencyjna – pok. nr 213.
Otwarcie ofert następuje poprzez użycie aplikacji do szyfrowania ofert dostępnej na miniPortalu i dokonywane jest poprzez odszyfrowanie i otwarcie ofert za pomocą klucza prywatnego. Otwarcie ofert jest jawne. Wykonawcy mogą uczestniczyć w sesji otwarcia ofert.
Sekcja VI: Informacje uzupełniające
1. Dotyczy sekcji II.2.7):
1) Zgłoszenie gotowości do odbioru technicznego końcowego przedmiotu Umowy: do 14 miesięcy od dnia zawarcia Umowy z Wykonawcą Robót (z wyłączeniem Okresów Zimowych od 15 grudnia – 15 marca),
2) protokolarny odbiór techniczny końcowy przedmiotu Umowy (realizacja przedmiotu Umowy): w terminie do 2 miesięcy od dnia potwierdzenia gotowości do odbioru technicznego końcowego przedmiotu Umowy.
W przypadku przedłużenia terminu realizacji zamówienia Wykonawcy robót, okres pełnienia Nadzoru inwestorskiego także zostanie przedłużony.
2. Wykonawca zapewni jako część swojej oferty wadium w wysokości: 15 000 PLN (słownie: piętnaście tysięcy złotych).
3. Przy wyborze oferty najkorzystniejszej Zamawiający będzie kierował się następującymi kryteriami oceny ofert:
Cena – 60 %
Doświadczenie Kierownika Zespołu Nadzoru – Inspektora nadzoru robót drogowych – 40 %
4. Dotyczy sekcji IV.2.6): Termin związania ofertą wynosi 60 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
5. Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
6. Faktury będą płatne w terminie do 30 dni od daty ich doręczenia Zamawiającemu.
7. W przypadku, wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
8. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp.
9. Szczegółowe zasady komunikacji między Zamawiającym a Wykonawcami oraz opis sposobu przygotowania i złożenia ofert zostały opisane w SIWZ – Istotne warunki zamówienia.
10. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom.
11. Zamawiający zgodnie z art. 24aa. ust. 1 ustawy Pzp, w niniejszym postępowaniu, najpierw dokona oceny ofert, a następnie zbada, czy wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
12. Ze względu na ograniczoną ilość znaków szczegółowe wymagania dotyczące kryteriów kwalifikacji, kryteriów udzielenia zamówienia oraz oświadczenia i dokumenty jakie zobowiązani są dostarczyć wykonawcy w celu wykazania braku podstaw wykluczenia oraz potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu zostały określone w SIWZ – Istotne warunki zamówienia.
ul. Postępu 17 A
Warszawa
02-676
Polska
Tel.: +48 224587701
Faks: +48 224587700
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
ul. Postępu 17 A
Warszawa
02-676
Polska
Tel.: +48 224587701
Faks: +48 224587700
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
1. Wykonawcy przysługuje odwołanie wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
2. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej w postaci papierowej albo w postaci elektronicznej, opatrzone odpowiednio własnoręcznym podpisem albo kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
3. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
4. Odwołanie wnosi się:
1) w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 180 ust. 5 ustawy Pzp,
2) w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz wobec postanowień Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia wnosi się:
3) w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej.
Odwołanie wobec czynności innych niż określone powyżej wnosi się:
4) w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
5. Informowanie o niezgodnej z przepisami ustawy czynności:
1) Wykonawca może w terminie przewidzianym do wniesienia odwołania poinformować zamawiającego o niezgodnej z przepisami ustawy czynności podjętej przez niego lub zaniechaniu czynności, do której jest on zobowiązany na podstawie ustawy, na które nie przysługuje odwołanie na podstawie art. 180 ust. 2 ustawy Pzp.
2) w przypadku uznania zasadności przekazanej informacji zamawiający powtarza czynność albo dokonuje czynności zaniechanej, informując o tym wykonawców w sposób przewidziany w ustawie dla tej czynności.
3) na czynności, o których mowa w art. 181 ust. 2 ustawy Pzp, nie przysługuje odwołanie, z zastrzeżeniem art.180 ust. 2 ustawy Pzp.
6. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi.
Środki ochrony prawnej reguluje Dział VI ustawy.
ul. Postępu 17 A
Warszawa
02-676
Polska
Tel.: +48 224587701
Faks: +48 224587700
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Informacja dotycząca ograniczenia stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) dalej jako: RODO w zakresie praw przysługujących osobie
Zamawiający zgodnie z art. 8a ust. 5 ustawy Pzp informuje:
1) w przypadku wykonania, na etapie prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego obowiązków, o których mowa w art. 15 ust. 1-3 RODO (wykonania prawa dostępu przysługującego osobie, której dane dotyczą) wymagałoby niewspółmiernie dużego wysiłku, zamawiający może żądać od osoby, której dane dotyczą, wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego;
2) wystąpienie osoby z żądaniem, o którym mowa w art. 18 ust. 1 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych) nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego;
3) w przypadku gdy wykonanie, po zakończeniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego obowiązków, o których mowa w art. 15 ust. 1-3 RODO (wykonania prawa dostępu przysługującego osobie, której dane dotyczą), wymagałoby niewspółmiernie dużego wysiłku, zamawiający może żądać od osoby, której dane dotyczą, wskazania dodatkowych informacji mających w szczególności na celu sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia.Metryka strony